Evrensel hukuk,vicdan denilen insani refleksle yaratılmıştı. Bugün ona yarın bana demesini bilmeyenler,başkalarına yapılan zulme destek verirken ,namlunun bir gün kendilerine döneceğini düşünemiyorlar. ...Dokunulmazlıkların kaldırılmasiyla ilgili anayasa degişikliği için "hukuka aykırı ama EVET diyeceğiz" diyen CHP aslında o EVET i derken BDP yi yok sayıyorken kendi ipini çektiğinin farkında değildi..

Bugünkü iktidar İDAM yasasını başkaları için çıkartırken bu gerçekleri göz önüne alarak çıkartmalı,kendi yaptığı helvadan putu kendisi yemek zorunda kalmaktan da öte bir sonuçla karşılaşabileceğini hesaba katmalıdır.. ...Tarihe baktığınızda devletlerin yasa koyucuları kendileri iktidardayken koltuklarını sağlama alma ve halka algı yaratmak için akıl ve vicdan duygularının yok edilmesi başkalarına dair uygulanmak üzere yapılan yasaların iktidar karşısındakilerin eline geçtiğinde bir zamanlar kendi çıkartmış olduğu yasalarla kendisine zarar verebileceğini düşünmesi gerekiyor. ...Geçmişte,Türkiye nin AB ye alınması gerektiğini üstüne basa basa vurgulayıp oradaki kriterlere ihtiyacımız olduğunu iddia edenler bugün AB ye rest çekiyorsa o kriterleri uyguladıkları taktirde kendi muktediriyatına,astığım astık siyasetine uygun olmadığı içindir,halbuki AB kriterleri,kendileri Askeri vesayetin muhtıralarına maruz kaldıklarında AKP için ne denli gerekli idi ise şimdide muhalif tüm siyasiler için aynı oranda lüzumludur.Yarın iktidar Kemalist yada başka bir vesayete geçebildiğinde bu kriterler bugünün iktidarınada lazım olacaktır.

Bunu şuan için düşünmeyen,ilelebed iktidar olacağı zannında bulunan AKP ve C.Başkanı aynı, bir zamanlar askeri vesayetin Cumhuriyetçi Kemalistlerin tekelinde ilelebed kalacağını sananlar gibi yanılmaktadır.

28 Şubat bin yıl sürecek diyenlerle aynı kafaya ve mantığa hizmet ettiklerini görememektedirler.. ...Daha açık örnekler vermek mümkün,çok yakın tarihimizde,başörtülü öğrencilerin okuma hakkını elinden alan,C.Başkanlığı resepsiyonuna başörtülü vekil ve vekil eşlerini almayan, devletin kamu alanlarını sadece kendisi gibi düşünenler için kullanılabilir sanarak,Askeri bütçeyi seçilmiş iktidarlara denetletmeye tenezzül etmeyen,bir şiir okuduğu için absürt gerekçelerle bir lideri cezaevine atarak apoletli dikta yaratanlar nasıl keser dönünce cezaevlerine girdiyse,sonra onlara yine sudan bahanelerle ,aslı astarı ve tutarlılığı olmayan fezleker yaratıp içeri atan FETÖ nünde devri bittiğinde onlar aynı sudan sebepler yaratılarak içeri atılmaya başlandı.

Bütün bu gelişmelerden her an herşey olabilir,göstermelik yasalarla yıllardan beri hukuk sistemini herkes kendine göre ve güce göre tesis edebiliyor diye de düşünülmesi gerekmektedir. Ve maalesef şuan bu güç bende diyen AKP ve C.Başkanında bu devranın bir gün dönebileceğini hesaba katmaması ve geçmişten ders çıkartmak yerine intikam odaklı siyaset yapmasıda akıl tutulmasından başka birşey değildir. ...İktidar sarhoşluğu içinde olan AKP liler de dahil tüm ülkede,“anlaşılabilir ama onaylanamaz” bir karamsarlık hakimse tüm bu anlattıklarımdan dolayıdır.

Vicdan merkezli olmayan intikam merkezli çalışan hukuk sistemi evrenselleşemiyor. ..T.C nin makus kaderi haline getirilmiş olması neticesinde keser dönüyor sap dönüyor ve dünün güçlüleri,hakimler,savcılar,akademisyenler,bugün cezaevlerine tıkılıyor,çünkü ! muktedir olanın emirlerine uymak zorunda kalmanın bedellerini ödüyorlar.
Bugün bu hakim ve savcıları ,iş adamlarını,halkın herkesiminden insanı cezaevlerine koyan mahkemeler ve avanesininde bir müddet sonra o içeri attıklarının pozisyonuna geleceği gerçeğini kimse hesaba katmıyor. Nasılki bırakın bir Generali bir astsubayı bile mahkemeye çıkartmanın imkansız olduğu dönemler yaşanmış ve generallere kelepçe takılmasını hayretle izlemişsek,bugünkü güçlerinde bir gün kelepçelenmesini görmenin imkansız olmadığını anlamalıyız.

Bu kısır döngünün önüne geçmenin en temel yolu VİCDAN VE MERHAMET odaklı EVRENSEL HUKUK dengelerine kavuşmaktan başka şey değildir.Çünkü ! Adalet hepimize her zaman aynı seviyede lazım olmuştur ve olacaktır.Buna İLAHİ ADALET de deniyor.

SELAM VE DUALARLA..
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner376

banner375