Kani Yado

Muhafazakar kaderci toplumların sık sık kullandıkları “her şeyde bir hayır vardır” sözü çok yaygındır. TC'in domatesleri sorunu dünya gündemine girdikten sonra, bu sözün ne kadar yerinde söylendiği anlaşılıyor.

Avrupa’da yaşayanlar ise, Rusya yolundan çark eden ihraç malı hormonsuz domateslerin bereketine uğradığı için mutludurlar. Süper marketler aniden Anadolu’nun bereket kokan hormonsuz domatesleriyle dolmuş.

Bunun peşinden Ahmet  Davutoğlu Türklere Avrupa’ya vizesiz seyahat müjdesini verdi.
Gelecek Ekim ayından sonra  domatesler vizesizliğin tadını çıkaracak!

Görüldüğü gibi dünyada siyasetin gündemini Recep Paşa'nın domatesleri ile Türkiye üzerinden namus pazarına çıkarılan IŞİD’in kaçak petrolü belirleyebiliyor. Bu esnada Kek Mesud’un pozundan geçilmiyor.

Din istismarcılarının “şeriat isterük” gürültülerinin içinde, insan yaşamının temel ihtiyaçlarını üretmesine bağlı üretim bilinci yerine, her kes kendi siyasal Şirk-liderlerinin önünde secde etmek için yarış içine girmişler.

İşte size örnek olarak Türkiye’nin badem bıyıklı Recep Paşa ve Kürdlerin Ataput’ları!

Şimdiden “bizim Kek Mesud’un ve Recep Tayyip’in yerine hangi oğlu geçecek?” diye etrafı telaş sardı bile!

Öyle ya! Ağaların mali açların çenesi!

Osmanlı şeriat mezarlığının kanlı zemini üzerinde inşa edilen Kemalist sistem içinde eğitilmiş Kürd, Türk ve diğer toplumlar tabu-liderlere sadakatte birbirini aratmayacak komiklikte yarış içine girmişler.

Kimi Sünnî gericiliğin üstüne çağın maskesini takmış, kimi Alici gericiliğin üzerine  devrimci maskesini geçirmiş zır gericiler!

Sizi hacılar ve  Kerbelacılar sizi!

Çağın maskesiyle gerici karanlıkların en koyu karanlığında çöl vahşeti renginde İslamcılık ve devrimcilik oyunu!
TC'’in domatesleri ve hıyarları karşısında düşülen durumlara bakın!

Birbirini diktatör liderlere kapıkulluğuyla suçlarken, kimse kendi kapıkulluğundan taviz vermiyor ve kendi diktatörünü tartıştırmıyor!

Bu Aziz Nesin’lik durum bizi güldürüyor ama sonuçları çok acıdır.

Sahiden neden böyledir?

Bir kere de yaşamın ezberci kanıksaması ortamından çıkıp doğru dürüst düşünmek mümkün değil mi?

TC'’in domatesleri tam ufkumuzu açıyor. Artık kızıl kızıl domateslerin mis kokusu içinde gerçekleri görebiliyoruz.

Türkiye 19. Asrın atmosferinden bir türlü çıkmadı. Cumhuriyetin kurucu devlet adamları Nazi aşısı aldıktan sonra tamamıyla baş belası oldular. Devlet adamından tutalım slogancı  siyasi magandalarına  kadar her kes Mağrur!

Biz Kürdistanlılar olarak komşumuz Türkiye’nin içişlerine fazla  karışmak istemiyoruz ama Recep Paşa insanı çileden çıkardığına bütün dünya şahittir. Antalya’nın turistik güneşinde, Çukurova’nın kızgın güneşinde kıpkızıl Rusya rengi almış domateslerin haline bakın!

TC’nin  öncesinde ve sonrasında bu topraklar çok katliam gördü. Katliamlarda kan karışan toprak isyanda!  Hele mezarlarına bakın!

Kimsenin dedesinden öte mezarları yok!  Bu toprakların kadim yerlileri katledilince, bu acıların yerine nereden toplayıp getirildi bunlar? Soyları mezar taşındaki tarihle başlayan soysuzların hali daha perişan…

Anadolu’nun, utancından kızarmayan meyveleri ve sebzeleri mi var?
Anadolu’nun yanakları kırmızı elmaları, Recep’in karşısında kahrından perişan olan hormonsuz domateslerin derdine derman yok.

Kahrından kızıl kızıl olmuş güzel domatesler, Rusya yolunda  çektikleri pişmiş tavuğun başına gelmemiş!

Türkiye’nin başına ne geldiyse Kürd düşmanlığından geldi. Kürdleri yok etmek için TC alttan alttan IŞİD ile işbirliği yaptı.

Türkiyen'nin IŞİD’de yaptığı yardım ortaya çıkınca  dünyaya rezil oldu. Türkiye tuhaf bir ülkedir, devleti de tuhaf bir devlettir.

Türkiye'de Kürd düşmanlığı yapmayan insanlar ne politikada ne de günlük yaşamda başarılı olma imkanlarına sahiptirler. Türkiye'de Kürdlere düşman olmayan gençlere kız da vermiyorlar artık!

TC’in bir kuruluş hikayesi vardır.

Sonradan Cumhuriyet Halk Partisi ismini alan Anadolu'nun talancı hareketi İttihat ve Terakki, 1913 yılında darbe ile Osmanlı hükümetini devraldı.

1923 yılına kadar katliam yaparak on yıl içinde Anadolu’nun tamamını gasp ettiler. Tüm büyük kentlerin gayrimenkullerinin sahipleri, Yeniçeri devşirme artıkları paşa torunları olması kesin delil için yetmiyor mu?.

Devran dönecek yakında, mazlumun ahı kimseye kalmaz. Anadolu’da insanın bastığı her yer, katledilen yerlilerin çığlıklarını duyar gibi oluyor insan.

Ben bir Kürd olarak Ermeni kardeşlerimin katledildiği yerde yürüdüğümde hep acı çektim. Bu acılar çok birikti. Patlayacak bu birikim. Gerçekler yazılacak. Uydurma Türk tarihi zulüm tarihi olarak yeniden yazılacak.

Anadolu’yu işgal eden ilhakçılar, Anadolu’da azınlık olduğunun anlaşılması üzerine kendi ayarcı müesseselerini kullanarak Türkiyelilik politikasını geliştirip Kürdleri Anadolu halkları içinde eritmek istediler.

Bu durum asimilasyon dediğimiz beyaz katliam tarzıydı. Türkiyelilik politikasında Kürdler oyuna gelmeyince, şimdi Osmanlılık politikasını gündeme getirerek TC daha gülünç bir duruma düştü.

Osmanlı düşkünlüğünün dünya erdemlerine uymadığını bilmeliydiler. 21. Yüzylın şafağında Dünyanın girdiği süreci hala bilmeyecek kadar Aziz Nesin’lik TC devlet adamları vardır. Kendilerine göre adım attıkça batıyorlar!

Cumhuriyetin kuruluşundan günümüze kadar devlet terörü çok acımasız olarak insana yöneliyor. TC hem tekçiliği Kürdlere dayatıyor, hem de Türkiye’nin kendi milli partilerine ve milli basınlarına dayatıyor.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner376

banner375