Kani Yado

İttihat Ve Terakki, Avrupa vahşi kapitalizmi ile Rusya'nın 1905'te başlayan devrimci atağı arasındaki karşıtlıkta büyük acılara neden oldu.
Avrupa'nın vahşi kapitalist devletlerin, İttihat ve Terakki Hükümetine göz kırpmasıyla bu coğrafyada Rus devrimcilerinin özgürlükçü ve coşkulu düşüncelerinden haberdar olan Ermeni ve Suryani katliamı oldu.
Cumhuriyet Hükümetinden önce ve sonra, Türk ırkçı Kemalistler daha evvel kullandığı Kürdlere karşı kısmi soykırım gerçekleştirdi.
O yıllar Teşkilat-ı Mahsusa’nın en kapsamlı biçimde Kürd ayarı verildiği yıllardır. Günümüzde MİT ismini alan bu teşkilatın Türkiyelilik siyaseti stratejisini nasıl Kürdlerin boynuna astıkları görülüyor.
Bu bağlamda asimilasyonun tarihi bu teşkilatın tarihiyle yaşıttır. Geçmişte TC Devleti, Kürdlere ait toprakları zorla zapt ederek o topraklara Avrupalı Türk muhacirlerini yerleştirdi. Kürdlerin asimilasyonunu bu yolla da denediler.
İşin gülünç tarafı, Türklerin Kürdleşme tehlikesine karşı bu göçmen Türkleri Kürdistan’dan geri çekerek batıya çektiler!
Şimdi TC, sinsi ayar mekanizmalarını yaratarak ve yönlendirici sübjektif siyasal yapılanma ile yeni tarzlar geliştirdiler.
Bunu gerçekleştirmek için Türkiyelilik siyasetinin projesinin sahibi derin TC elemanları başarılı mı oldular yoksa başarısız mı oldular üzerinde kesin veriler sonuç itibariyle ortaya çıkacaktır.
Bu yeni tarz sayesinde Kürd köylerini yakıp göçün zeminini hazırlamak için Kürd politikalarına biçim verilebiliyor.
Kürd köylerini yakarak Kürdleri nasıl metropollere savurduklarını gördük. Bu Kürdlerin akıbetleri için ciddi bir istatistik gerekiyor!
Bu Kürdlerden kaçı tinerci oldu, kaçı bataklığa saplandı, kaçı asimile oldu, kaçı geri dönüş yaptı?
Şimdi ise Şehirlerin boşaltılmasına kadar neden olan Kemalizm dini ile Arap İslam dini arasında gelip giden Kürdlerin ulusal stratejinin yüzüne bakmaya bile tenezzül etmedikleri görülüyor.
Hala Kürd ulusal kimliklerinin önünde barikat oluşturan Sünni ve Şii kimlikleriyle yaşayan Kürdlerin uzun vadede kimin işine yarayacağı da da tartışmalıdır. İslam Arap kültürünü kendi kültürü sanan Kürdlerin düştüğü durum acıklıdır.
Şimdi Kürd şehir ve kasabalarını bombalayarak Kürdleri göçe zorlamak şeklinde asimilasyonun kucağına atıp beyaz katliamı gerçekleştirmeyi politik bir tarz olarak benimsedikleri gözden kaçmıyor! Buna kim mi yardım ediyor? Bu uygulamaya ayarcı Kürdler yardımcı oluyor!
Geçmişte Kürdleri bu sahalardan sürmek için düşük yoğunluklu savaşla köyleri yakma bahaneleri yaratıldı.
Şimdi ise Kürd şehirlerinin üzerine giderek halkı şehirleri savunmaya mecbur edip bombalamak için zemin hazırlanıyor. Halkın direnişi bahane edilerek NATO sınırları içindeki Kürd şehirleri bombalanıyor. Bu oyunla Avrupalı uygar devletlere terörizmle mücadele ettikleri yalanını söylüyorlar.
PKK yokken Kürd sorunu vardı. Devlet güçleri ölçüsüz ve hukuksuz olarak kendi vatandaşını asgari düzeyde katletmeye başladığına göre soykırım yasağına takıldığı anlaşılıyor ve Kürdlerin canı yavaş yavaş alınıyor!
Türkiye'nin Kürd vatandaşları savunma içgüdüsüyle veya her kes için hak olan nefsi müdafaa ile silahlanabilir. TC’nin verdiği ayarlar çerçevesinde ortaya çıkan tüm refleksler terör olarak isimlendirildi. 
Halk devlet değildir ve sadece yaşamını düşünür. Halkın kimsenin taşeronu olmak veya kendini göçe zorlatma projesi yoktur. Bu yüzden biz buna TC’nin Kürdlere verdiği siyasal ayarlar kapsamına alıyoruz. Bundan sonra AKP faşizminin karşısında kimse hazır ola geçmesini beklememeli..
Bu vaziyet devlete karşı bir isyan durumu değil. Devlet çetelerine karşı sivillerin nefsî müdafaasıdır. Siviller devletin acımasız yönelimine karşı güvenli korunaklar yapmayı hesap ediyorlar.
Köy ve şehir boşaltmaları ister NATO’nun göz kırpmasıyla olsun, ister TC’nin barbarlığıyla ilgili olsun Kürdlere tazminat ödemeden Kürdleri öldürerek göçe zorlanması barbarlıktır.
Geçmişte TC’nin köyleri boşaltma projesini gerçekleştirmek için terör bahanesini yaratması gözden kaçmadı.
Bu gün de şehirlerin göçe zorlanıp boşaltılan yerlerin askeri karargâhlara çevrilmek istenmesi de gözden kaçmıyor.
Terör bahanesini kendi TC derin projesiyle yaratmak Türkiye'yi terör tarafından mağdur edildiğine kimseyi inandıramaz! TC kendi Kürdleriyle MİT masalarında aldığı kararların ne olduğu anlaşılıyor!
Bu kararlar ister MİT masalarındaki istişarelerde alsınlar, ister daha gizli köşelerde alsınlar barbarlıktır. Bu aşamada yeni taktiklerle Rojava’da ve Suryan ülkesindeki tepişmelerin de bu kapsamda ne anlama geldiği doğru okunmalıdır.
Kurdistan ulusal sorunla karşı karşıya geldiği için bu sorun PKK'yi aştı. PKK Türkiye'de bir dönemin siyasal ihtiyacıyla ilgili olarak ortaya çıktı.
Çatışmalı ortam sivil iktidarlara karşı TSK içinde hâkim olan Ergenekon'un tahrikiyle gerçekleşiyordu.
Şimdi o Ergenekon terfi ederek Ak-Ergenekon oldu. Ergenekon'un AKP’leşmesi İslami Türk Turan faaliyetleri için Ergenekon’un patronu Kenan Evren üzerinden Rabıta kaynağından finanse edilmişti ve adım adım uygulandı.
Fethullah Gülen’in tasfiye edilmesi bu gerçeği örtemez.
Fethullah Gülen’in de mefkuresi olan İslamcı Türk Turan ülküsü ve Gladio’nun içiçe olması kimseyi şaşırtmamalıdır.
Cumhuriyetin kuruluş projesinde de aynı durum vardır. 1913’te Osmanlı Hükümetine karşı darbe yaparak ve padişahın himayesiyle darbenin başarılı olmasının arkasında Çanakkale katliamı, Sarıkamış katliamı ve Ermeni katliamının aynı anda gerçekleşmesi bir tesadüf değildir.
Şimdi, Kürd köylerinin yakılması için TC’nin yarattığı gerekçe ve şimdi Kürd şehirlerinin boşaltılması için Kürdleri hendek açmaya zorlayarak şehirleri boşaltma aynı projelerin günümüzdeki devamıdır.
Biz şeriat mezarlığında siyaseti de ezberleyen hafızlara bunları anlatamıyoruz. Veya kendi efendilerinin emir veya ayetlerinden vazgeçemeyen köle sadakatlilerin anlamak istememeleri dikkat çekicidir.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner376

banner375