Bu haber kez okundu.

Kulu'da "Mevlid-İ Nebi Haftası" Etkinlikleri

Kulu Tavşançalı Atatürk Ortaokulu ve Tavşançalı Atatürk İmam Hatip Ortaokulu tarafından Mevlid-i Nebi Haftası programı düzenlendi.

Kulu Şeyh Edebali konferans düzenlenen program, İstiklal Marşı-Saygı Duruşu ve Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Açılış konuşmasını Tavşançalı Atatürk Ortaokulu Müdürü Cemal Şen yaptı. Şen, programa katılan davetlilere teşekkür etti. Daha sonra programa konuşmacı olarak katılan İlahiyatçı Hadis ve Tefsir Uzmanı Muammer Koşdaş günün alam ve önemini belirten konuşmasını gerçekleştirdi. Koşdaş, ‘’Hz. Muhammed (S.A.V)’in Hayatından Kesitler’’ adlı konu ile ilgili bilgilendirmelerde bulundu.

Program daha sonra öğrenciler tarafından hazırlanan, şiir, ront gösterisi, tiyatro, ilahi ile devam etti. Programda okul tarafından hazırlanan sinevizyon gösterileri de izletildi. Daha sonra okulda yapılan ‘’40 Hadis’’, ‘’Kuran-ı Kerim’i Güzel Okuma’’ ve ‘’Peygamberimize Mektup’’ yarışmalarında dereceye giren öğrencilere protokol tarafından ödülleri takdim edildi.

Program, yapılan dua ile son buldu.

Programa, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sultan Ahmet Kaymak, İlçe Belediye Başkan Vekili Mehmet Karaca, Şube Müdürleri Funda Durmuş, Serdar Sarıçoban ile okul idarecileri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
KULU MEBBASIN

Anahtar Kelimeler:
TavşançalıKuluÖmeranli

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol