Bu haber kez okundu.

Ömeranlı eğitim-kültür yardımlaşma ve dayanışma derneği kuruluyor

Ömeranlı Mahallesinde Eğitim ve Kültür alanlarında faaliyet yürütecek olan bir derneğin kurulması için kollar sıvandı.

Derneğin kurucuları arasında AKP Konya Milletvekili Abdullah Ağralı, Kulu Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Küçükçelik ve 7 asil üye bulunuyor.

Derneğin kuruluş dilekçesi ise Kulu Kaymakamlığı Sivil Toplum İlişkiler bürosuna teslim edildi. 

Kulu Kaymakamı Ali Edip Budan, yeni kurulacak olan derneğin eğitim, kültür gibi alanların yanında bir çok dayanışmaya örnek olacağını belirterek hayırlı olması temennisinde bulundu.

Ömeranlı Eğitim-Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkan Vekili Selahattin Alp yaptığı açıklamada;

" Derneğimizin amacı; Ömeranlı’da eğitim, kültür, yardımlaşma ve dayanışma faaliyetlerinin etkinleştirilmesi ve geliştirilmesini sağlamak ve bu konuda çalışma yapan kişilere destek vermektir.

Ömeranlı’da yapacağımız yardımların daha organizeli, planlı ve programlı bir şekilde yürütmek,

öğrencilere dağıtacağımız bursların yönetim kurulumuzca öncelik sırasına göre belirlemek, kültürel olarak sosyal ilişkileri geliştirmek çeşitli etkinlikler düzenlemek,

yurt dışındaki hemşehrilerimizle proje bazında ortak çalışmalar yapmak, üyelerin yararlanması ve boş zamanları değerlendirebilmeleti için lokal açmak, sosyal ve kültürel tesisler kurmak,

Ömeranlı futbol kulubümüze gerekli desteği sağlamak için gerekli çalışmaları yapıp beraberce inşallah güzel projelere imza atarız." dedi.

Ertan Özkök/Kulu

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol