Bu haber kez okundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni kabineyi açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni sistemde ilk Sağlık Bakanı olarak Konya'nın Kulu İlçesi Ömeranlı Mahallesi'nden Fahrettin Koca'yı görevlendirdi.

Türkiye Eğitim ve Sağlık Araştırma Vakfı'nın' (TESA) Kurucu Başkanı olan Dr. Fahrettin Koca, vakıf aracılığı ile 1997 yılında Medipol Hastanesi ve Medipol Üniversitesi'ni kurdu. Fahrettin Koca, 1997 yılından beri bu görevde bulunuyordu.

FAHRETTİN KOCA'NIN ÖZGEÇMİŞİ

1965'te Konya'nin Kulu İlçesi Ömeranlı Mahallesi'nde  doğan, ilk ve orta öğrenimini doğduğu kentte, liseyi Bursa Erkek Lisesi'nde bitiren Koca, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni 1988'de tamamlayarak tıp doktoru unvanını aldı.

İhtisasını İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı'nda tamamlayarak 1995'te Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı olan Koca, çeşitli sağlık kurumlarında hekimlik ve medikal direktörlük görevlerinde bulundu.

Koca, kurduğu ve başkanlığını yürüttüğü sağlık kurumlarında Türkiye'nin sağlıkta dönüşüm politikaları doğrultusunda önemli atılımlar gerçekleştirdi.

Başkanı olduğu Türkiye Eğitim Sağlık ve Araştırma (TESA) Vakfı tarafından 2009 yılında kurulan İstanbul Medipol Üniversitesinin Mütevelli Heyeti Başkanlığını yürüten Koca'nın, Türk Pediatri Kurumu, Pediatrik Metabolizma ve Beslenme Derneği, İstanbul Ticaret Odası (İTO) Sağlık Meslek Komitesi, Özel Hastaneler Sağlık Kuruluşları Derneği (OHSAD) üyelikleri bulunuyor.

Koca, aynı zamanda Dış Ekonomik İlişkiler Konseyi (DEİK) Eğitim Komitesi İş Konseyi Başkan Yardımcılığını, Vakıf Üniversite Hastaneleri Derneğinin Başkanlığını ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Hizmet İhracatçıları Birliği Sağlık Hizmetleri Komitesi Başkanlığını yürütüyor.     

İngilizce bilen Koca, evli ve dört çocuk babası.Bu vizyonla yetişmiş nitelikli insan gücü, doğru yönetim anlayışı ve yeterli kaynağın yerinde kullanımı, siz gençlerimizin dinamizmi ile birleşince hep birlikte başarmamak için neden yoktur."

TESA vakfı yönetim kurulu üyeleri arasında şu isimler yer almaktadır:

Prof. Dr. Naci Karacaoğlu Yönetim Kurulu Başkanı

Prof. Dr. Fahri Ovalı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Dr. Filiz Arslan Genel Sekreter

Dr. Tuncay Aksoy

Özer Koca


 

Memleketimizin medar-ı iftiharı, dava adamı, hak yolunda koşmaktan yorulmayan ve çalışmaları ile bizleri bugüne kadar hep gururlandıran Kulu - Ömeranli hemşehrimiz, Dr. Fahrettin KOCA Bey’in “Yeni Türkiye’nin yeni döneminde Sağlık Bakanlığı görevi Ülkemiz,Konya’mız ve Kulu’muz için hayırlı olsun.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
zeynep 6 yıl önce

hayili olsun

Avatar
rojin 6 yıl önce

hayirli olsun insAllah

Avatar
ibrahim 6 yıl önce

Rabbım Hayırlı icraatlar nasip etsin .

Avatar
Murat saraç cihanbeyli kırkışla köyü 6 yıl önce

Bir köylü olarak çok sevinç ligim Allah yolunu açık etsin inşAllah sayın bakanım

Avatar
Yusuf AĞRALI 6 yıl önce

Fahredin beye,Başarılar dileriz.Gerçekten işin ehli ,Allah cc yar ve yardımcısı olsun.Bizlerde dualarımızla destek olalım.Allah cc iyilerin sayısını arttırsın,.amin.ve Selamlar olsun