SEN KİMİMSİN DİYE SORDU BİRİSİ?

Anlıma "iş görmez kıronun tekidir" diye isim taktılar. Geçirdiğim evreleri başıboş kart kurtlarla beni benden çalmaya çalıştılar. Aklı kâr etmez gelgitlerle oyuncak olsun dediler.

Tanımlanmam için kütüğüme “işe yaramaz belirsiz istikamete doğru yol alan biri” diye yazbozlarla işaret koyup kayda geçtiler.Adımı sanımı eşkıya ile hırsıza mühürlediler. İnsanlık tahtından indirip hayvan sınıfına terfi ettirdiler!

Kendi varlıklarına karşıt belaya aşina bir bela olarak resimlediler.

Soyu sopu belirgin biri gibi olduğumu hiç ama hiç görmediler. Nereden geldiğimi işaret eden neyim varsa üstünü karaladılar.

Ben her “Rojda'yım” dediğimde, Ayşe olmam için beynime kelepçe attılar.

Her sokağa çıktığımda sen şakisin diye serdest etiler. Ben " ben sen değilim, ben benim" dediğimde, celladın baltasına boynumu serdiler. “Bu topraklar benimdir?” dediğimde ağzımı insan dışkısıyla doldurdular.

Kürdüm ve insanım çığlığımı, insanlığa karşıt susturucularla susturdular. Ecelimle ölmek istiyorum isteğime, Şehmus'a, Apé Musa'ya sıkılan kurşunları gözüme güzüme soktular.

Değer sahipleriyle yan yana gömün arzumun karşılığı, Navala kasaba deresine atıp kurda kuşa yem etmekle gözdağı verdiler.

Özgürlüğe dair her haykırışımı cehennemin alevleriyle yakıp kül ettiler.

Haksızlığa, esarete karşı direncimi, allem kullem oyunlarla beni bana düşman ettiler. Bu kan bu revan yerine kardeş olmaz mıyız her dediğimde, Perinçekleri, Yalçın Küçükler’i ve benzerlerini gözümün içine soktular!

Ah be bayim! Ben kimim bilir misiniz bayım? Sağlı sollu inkara kalkıştığınız bir halkın evladı, tecavüze uğrayan çocuğun babasıyım Sokak ortasında kafasına kurşun sıkılanın abesi, kurda kuşa yem edilen cesedin amcasıyım.

Kayıplarda ismi geçenin cumartesi anasıyım. Bin bir oyunlarla ganimete dönüşen toprağın sahibiyim. Cinsel işkenceye maruz kalanın tamda kendisiyim!

HÜSEYİN AKINCİ

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol