Türkiyelilik politikası, Kürdlere gönüllü siyasal çıkmazların yaşatılması için dayatılan politik bir dayatmadır. Tüm bölgeyi huzursuz eden devlet politikasına uluslararası alanda haklılık kazandırmaktan başka bir işe yaramayacaktır.
Türkiyelilik politikası için aldatılmış, TC devlet derinliği araçlarıyla yönlendirilmiş Kürdlerin anlaması önemlidir.
Kürdlerin bu talihsiz yönlendirilmesi bir ulusun kaderini karartacak kadar, kaderimizde tecelli eden çöl vahşetinin resmi ideolojisinin neden olduğu yaşam düşkünlüğü tarzına inandırılma kadar etkilidir.
Kürdler kendilerine ait olmayan tüm sapmalardan arınmadıkça asırlardan beri Kürdleri milli değerlerden uzak tutan tuzaklardan kurtulamazlar.
Bu durumda Kürdler arası çatışmaları körükleyen ve bölünmeleri derinleştiren derin güçlerden sakınmak gerekiyor. Kimsenin kuşkusu olmasın, bölgenin kaderini hür dünya ülkelerinin vicdani sorumluluğu belirleyecektir.
Kürd şehirlerinin bombalanması, insanlarımızın infaz edilmesi, halkımızın göçe yönlendirilmesi bir kuşkuyu beraberinde getiriyor.
Burada eleştiri yoktur, kuşkular vardır. Biz gençlerimizin dedeleri olarak, nineleri olarak anne veya babaları olarak TC ile işbirliği içinde olan çok sayıda TC çıkarları için Kürdleri yönlendirme ile görevli siyasal hareketlerin içinde en şımarık biçimiyle cirit atan misyonerleri biliyoruz artık.
Bu koşulların sonucu olarak tuzaklara düşürülüp imha olmak, şehirler yakılıp yıkılmak gündeme geliyor. Biz kendimizi ve çocuklarımızı TC çöplüğünde bulmadık, Kürdistan’da büyütüp bu güne getirdik. Bu koşullarda neden Türkiyelilik politik çöplüğüne yönlendirip atılıyoruz?
Biz ne zaman bu önemli noktayı dile getirsek, TC'nin derin damarı hemen kabarıyor, Türkiyelilik siyasetini, halkların kardeşliği tuzağını evrensel cilalarla boyayıp önümüze koyuyorlar!
Kürdlerin imhası üzerinde politika üreten derin TC unsurları savaşmamızı istediği zaman savaşmışız ve Kürd düşmanlığı üretilerek Kürd milleti karşısında diğer halklarının büyük desteğini sağlıyor, desteğini artırıyor, uluslararası arenada haklılığını propaganda ediyor.
Bu durumlar tesadüf mü?
Kürdler kendi ulusal taleplerinin meşruiyetini savunamaz duruma geliyor. Bölge faşizmine karşı dünya harekete geçmişken ve dünya Kürdlere sempati ile bakarken TC'ye büyük kozlar vermek tesadüf değildir.
TC, Özgürlük ve Bağımsızlık Mücadelemizi Türkiyelilik politikasına indirgeyerek dünya karşısında bizi hiçleştirmeye çalışıyor.
Kürd ulusunun mücadelesi, Türkiye politikasının içine sığmayacak derecede uluslararasılaştı.
Kürdlerin haklı ulusal taleplerinin üzerinden atlayarak Kürdleri Türkiyelilik politikasının tuzağına düşürüp siyasal düşkünlüğü kabul ettirmek, eğer önlemi alınmazsa  Kürdler için hazin bir bitişe neden olabilir!
Bizim mücadelemiz ulusaldır. Türklerin mücadelesi iç dinamik unsurlar arasındaki çatışmalarla ilgilidir.
Bizi içine alan onların demokrasisi bizim için bitiştir. Bizim ulusal politikamızın başarısı tüm bölgenin çözüm kilididir. Bundan dolayı Kürdlerin yanlış bir tercihi bölge dengelerini olumsuz yönden etkiler.
Aklımız tam yerine gelmek üzere iken biri çıkar Selanik balıyla veya Mekke hurmasıyla tatlandırılmış bir söz söyler ve aklımız ona takılı kalırken gine Kürt Memet nöbette kalır!
Yöremizin halk geleneğinde gözü dışarıda olan insanlara iyi gözle bakmazlar. Buna kavramsal olarak, Osmanlıcadaki karşılığı "fahiş" kelimesinin anlamındadır. Bu fahiş durum siyasette de zuhur ediyor.
Kendi ulusal mücadelesi dururken gönlü başkalarının siyasetinde olanlara ahlaki yönden iyi gözle bakmak mümkün değildir! İnsana ” senin evin/ailen dururken, senin gözün nerede?” demezler mi?
Türkiyelilik politikasının aktörlerinde çok ilginç tipler vardır. Güldürü konusu olabileceği gibi çok acı vericidir.
Biri Türk televizyonlarına gidip Kürdleri şikâyet eder, diğeri ise sanki marifetmiş gibi MİT ile çeşitli görüşmeler/istişareler sürdürür.
Çözümler toplumlararası görüşmelerle yapılması gerektiği halde, bunlar MİTlerle, bitlerle masalara otururlar.
Biz Türkiyelilik siyasi mücadelesi içindeki taraflardan biri olmayacağız. Hele liderlik yarışında Kürdleri yozlaştıranların saflarında hiç olmayacağız.
Tuhaf tuhaf siyasi oluşumlar ortaya çıkıyor. Hepsi de çağın gerisinde seyrediyor.
TC'nin tek başarılı olduğu nokta Kürdleri iyi kullanmasıdır. Başka hiç bir başarısı olmadığı gibi dünyanın karşısında suçlu ve gülünç duruma düşmüş.
Şimdi Türkiye çok itibarsız duruma düşmeye başladı. Bu koşullarda TC,  eskide olduğu gibi savaşı istediği zaman Kürdler savaşmayacak, dur dediği zaman durmayacak.

Kani Yado
 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner376

banner375