Bu haber kez okundu.

Konya'da korkunç olay! 1.5 saatte 5 akrabasını öldürdü

Olay bugün saat 06.00 sıralarında eskiden köy statüsünde olan Bulduk Mahallesi'nde meydana geldi. Hayvancılık yapan ve bekar olan Atılgan Kömür (27), iddiaya göre birlikte oturduğu annesiyle kahvaltı yaptıktan sonra pompalı tüfeğini yanına alıp evden ayrıldı. Atılgan Kömür, ilk olarak aralarında husumet bulunduğu ileri sürülen akrabalarından yalnız yaşayan Bekir Kıran'ın (80) evine gitti. Kapıyı açan Kıran'a pompalı tüfekle ateş etti. Kıran, kanlar içinde yere yığılırken Kömür, oradan ayrılıp Mustafa Tokat'ın (80) evine gitti. Burada kapıyı açan Mustafa Tokat'a da ateş açtı, durumu fark eden Tokat'ın eşi ise korkarak eve kaçıp canını kurtardı.Atılgan Kömür, Mustafa Tokat'ı öldürdükten sonra, Meryem Tokat (79) ve oğlu Hamit Tokat'ın (51), evine gitti. Evin etrafını kontrol eden Kömür, anne ve oğlun mutfakta kahvaltı yaptığını görünce pencereden onlara ateş açtı.

Daha sonra hızla oradan ayrılan Kömür, Mehmet Tokat'ın (64) evine gitti. Kömür, ailesi ve yakınlarıyla birlikte balkonda oturan Mehmet Tokat'a, silahı doğrulttu. Bu sırada Tokat'ın, aralarında torunlarının bulunduğu aile fertleri ve yakınları, panik içinde eve kaçtı. Kömür de Tokat'ın üzerine ateş açtı. Kömür, Mehmet Tokat'ı, öldürdükten sonra Tokat'ın kardeşi Harun Tokat'ın evine yöneldi. Bu sırada öldürülen Mehmet Tokat'ın ailesi, Harun Tokat'a telefonla durumu anlatıp, kapıyı açmamasını söyledi.

SON KURBANINI ÖLDÜREMEDİ

Harun Tokat ise önce dışarı çıkıp Atılgan Kömür'e, müdahale etmek istedi. Ancak eşinin engellemesi üzerine kapıyı açmadı. Atılgan Kömür de kapıya çıkan olmayınca eve ateş açtı. Psikolojik sorunları olduğu ileri sürülen Atılgan Kömür, saldırıların ardından evine dönmek üzere iken evinin yakınlarında saat 07.40'da jandarma tarafından gözaltına alındı.

Kırsal alanda sürekli hayvanlarını otlattığını belirtilen Atılgan Kömür'in, 1'i kız 3 kardeş olduğu ve 2 kardeşinin İsveç'de yaşadığı, kendisinin de bir dönem İsveç'te kaldığı belirtildi.

CİNAYET ROMANLARI OKUDUĞU İDDİASI

Adının açıklanmasını istemeyen bir görgü tanığı, 'Atılgan Kömür, saldırıyı gerçekleştirirken, çevredekilerden uyaranlar oldu. Ancak hiç kimseyi dinlemedi. Onlara 'Korkmayın size bir şey yapmayacağım' dedi. Onlar da korkup kapılarını kilitlediler. Atılgan, 10 gün önce öldürdükleri kişilerin araçlarının lastiklerini kesmişti. Onlar da şikayetçi olmamıştı. Atılgan, çok kitap okurdu. Özellikle cinayet romanları okurdu. Onlardan etkilenmiş olabilir. Daha önce köydeki 5 kişi hariç herkesi öldüreceğim demişti. Tabi biz bunu şaka sanmıştık. Böyle bir katliam yapacağı aklımıza gelmezdi' dedi.ANNESİ FENALAŞTI, HASTANEYE KALDIRILDI

Saldırının ardından Atılgan Kömür'ün annesi Hatice Kömür, güvenlik gerekçesiyle Cihanbeyli Jandarma Komutanlığı'na getirildi. Ancak Hatice Kömür fenalaşması üzerine hastaneye kaldırılıp tedavi altına alındı.


ÇOBAN ARKADAŞINA, KATLİAM YAPACAĞININ MESAJINI VERMİŞ

5 akrabasını başına ateş ederek öldüren Atılgan Kömür'ün, saldırının ardından evine gidip 28 fişek daha alıp, saldırılara devam etmek için evinden çıktıktan sonra evin yakınlarında jandarma tarafından gözaltına alındığı ortaya çıktı. Kömür'ün evinde yapılan aramada 10 cep telefonu, 3 bilgisayar ve çok sayıda çoğunlu cinayet romanı ve siyasi kitaplarının bulunduğu öğrenildi.

Kömür'ün, dün koyunları otlatırken, öldürdüğü akrabalarının ekili tarlalarına sürdüğü ve yanında bulunan bir çoban arkadaşının da 'Yazık değil mi, adamların tarlasına mahvediyorsun' uyarısında bulunduğu, uyarı üzerine, 'Ne yazık olacak. Nasıl olsa yarın hepsini temizleyeceğim' dediği ileri sürüldü.

Saldırada evlerinde ölen Meryem Tokat ve oğlu Hamit Tokat ile aynı evde bulunan bir kızın da masanın altına girerek canını kurtardığı öğrenildi.

Bulduk Mahallesi Muhtarı Kemal Gülen, saldırıyı gerçekleştiren Atılgan Kömür'ün, sessiz, çevresine zarar olmayan işinde gücünde birisi olarak bildiklerini belirterek, 'Sabah birisini kapıda öldürmüş, birisini namaz kılarken, anne ve oğlu kahvaltı yaparken öldürmüş. Mehmet Tokat'ı öldürdükten sonra da kardeşi Harun Tokat'ı öldürmek için eve gitmiş. Ancak Harun'a, haber verildiği için Harun kapıyı açmamış ve kurtulmuş. Atılgan'ın bir sıkıntısı yoktu. Bir hafta önce öldürdüğü kişilerin araçlarının lastiğini kesmişler. Onlarda bir daha rahatsız eder diye şikâyetçi olmamışlar. Şu an bu olayın bir nedeni yok. Sorsan bana çocuk (Atılgan) nasıl biri diye, sessiz, çevresine zararı olmayan işinde, gücünde biri derdim. Çünkü yaklaşık 150 koyunu var onları otlatırdı. Çalışkan biriydi. Parası vardı, çalışma hırsı vardı. Köylüye zararı yoktu. 'dedi.
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol